Kandil'e operasyon: PKK'nın kadın yapılanması sorumlusu etkisiz hale getirildi

07 Ekim 2019, 13:38

MİT ve TSK’nın Kandil’deki operasyonunda, PKK’nın kadın yapılanması KJK’nın kırmızı kategoride aranan sorumlusu Ayfer Kordu, nokta atışıyla etkisiz hale getirildi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Kandil’deki operasyonunda bölücü terör örgütü PKK’nın kadın yapılanması KJK’nın kırmızı listede aranan sorumlusu Ayfer Kordu nokta atışıyla hedef alındı.

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bölücü terör örgütü PKK’nın üst yönetimine yönelik operasyonlar sürüyor.

MİT ve TSK’nın koordineli çalışmasıyla Irak’ın Kandil bölgesinde gerçekleştirilen hava harekatında PKK’nın kadın yapılanması KJK’nın başındaki terörist nokta atışıyla etkisiz hale getirildi.

MİT’in elde ettiği istihbarat doğrultusunda 13 Eylül 2019’da düzenlenen hava harekatıyla hedef alınan PKK/KCK Yürütme Konseyi Üyesi ve PKK/KJK sorumlusu “Bese Erzincan” kod adlı terörist Ayfer Kordu’nun kırmızı kategoride arandığı tespit edildi.

TERÖRİSTBAŞINDAN SİYASİ VE ASKERİ EĞİTİM ALAN KJK’LI TERÖRİST

“Bese Erzincan” kod adlı Ayfer Kordu’nun terör örgütüne 1980’li yılların sonunda katıldığı, Lübnan ve Suriye alanında terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’dan siyasi ve askeri eğitim aldığı ve örgütün kadın yapılanmasını oluşturan çekirdek kadroda yer aldığı bildirildi.

PKK/KJK’DA ÜST DÜZEY SORUMLU

PKK/KJK koordinasyonunun en üst sorumlusu Ayfer Kordu’nun, “Bese Hozat” kod adlı Hülya Oran ve “Sözder Avesta” kod adlı Nuriye Kesbir gibi üst düzey kadın teröristler dahil tüm kadın teröristlerin eğitilmesi, görevlendirilmesi, örgütlenmesi ve yönlendirilmesinden sorumlu olduğu tespit edildi.

MİT
OPERASYON
terörist
TSK
Bunlara da bakın: