Kaleiçi Old Town Festivali başladı: Ukrayna onur konuğu

11 Ekim 2019, 18:01

Antalya Muratpaşa Belediyesinin düzenlediği 4. Kaleiçi Old Town Festivalinin açılışı 10 Ekim 2019’da gerçekleşti.

Bu sene Ukrayna festivale onur konuğu olarak katılıyor. Festivalde Ukrayna’yi Lviv, Hmelnitskiy, Dnipro, Bolgrad, Ternopil, Lutsk, Mıkolayev şehir belediyeleri temsil ediliyor.

Bu yıl festivale toplam 24 ülkeden 48 şehrin katıldığı bildirildi.

Festival bir gelenek haline gelen kortej geçişiyle başladı. Korteje konuk ülkelerden gelen heyetler yerel kıyafetleriyle katılırken jonglörler, tahta bacaklar ve 70’li yıllardan çıkıp gelmiş birbirinden renkli karakterleriyle sokak sanatçıları ve müzisyenler de kortejde yer aldı.

Святкова хода в Анталії в рамках фестивалю "Старе місто"

10 жовтня, в рамках міжнародного фестивала "Старе місто", відбулася святкова хода. Україну представляли делегати 7 міст.

Опубліковано Консульство України в Анталії/Ukrayna Konsolosloğu Antalya Пʼятниця, 11 жовтня 2019 р.

Ukrayna’nın Antalya Konsolosluğundan yapılan açıklamada, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın törenin açılış konuşmasında Ukrayna ile Türkiye arasındaki dost ve kardeş ilişkilere vurgu yaptığı belirtildi. 

Öte yandan Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Vyaçeslav Homenko’nun törende yaptığı konuşmada Belediye Başkanına verdiği destek için teşekkür ettiği ve festivalde bu kadar çok Ukrayna bayrağı gördüğü için çok mutlu olduğunu ifade ettiği kaydedildi.

KAZKA PERFORMANSIYLA KALEİÇİ’Nİ SALLADI

Kaleiçi Old Town Festivali resmi açılış törenin ardından Kamyanets-Podilsky Folk Dans Ansamblesinin sahne aldığı Ukrayna Gecesi’yle devam etti. Daha sonra elektronik ve pop müzik türüne kattıkları “etnik” öğelerle dünya çapında adından söz ettiren Ukraynalı grup Kazka sahne aldı. Kazka, muhteşem sahne performansıyla Kaleiçi’ni adeta sallarken gösteriyi izlemek için toplanan Antalyalılar ve Ukraynalı turistler tüm şarkılara ayakta eşlik etti.

Українська ніч

УКРАЇНСЬКА НІЧ в рамках щорічного міжнародного фестиваля "Старе місто". На сцені неймовірна, фієрична, самобутня KAZKA. Співали та танцювали всі. Дякуємо артистам та організаторам, особливо меру району Муратпаша Ümit Uysal, за чудовий вечір!!!

Опубліковано Консульство України в Анталії/Ukrayna Konsolosloğu Antalya Пʼятниця, 11 жовтня 2019 р.
Antalya
Kaleiçi Old Town
Ukrayna
Bunlara da bakın: