Kalançak kontrol noktasındaki hizmet alanı halen faaliyete geçmedi!

21 Ocak 2020, 14:50

Ukrayna Ombudsmanının Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Akyar (Sivastopol) sakinlerinin haklarının sağlanmasından sorumlu olan Temsilcisi İsmail Halikov, işgal edilen Kırım ile Herson bölgesi arasındaki idari sınırda bulunan Kalançak kontrol noktasında yeni açılan hizmet noktaları ziyaret ederek, halen faaliyete geçmediğini bildirdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan İsmail Halikov, Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Akyar (Sivastopol) Bölge Temsilciliği çalışanları Fevzi Karakaş ve Artem Koval ile birlikte Kalançak kontrol noktasına ziyaret gerçekleştirdiklerini bildirdi. Halikov, “Herson Valisi Yuriy Gusev, 13 Ocak 2020 tarihinde yaptığı açıklamada Kalançak kontrol noktasındaki hizmet alanının çalışmaya başladığını bildirmişti. Fakat kontrol sırasında insan ve araçlar için öngörülen hizmet alanının çalışmadığını tespit ettik. Binalar ve yol boyunca çöpler dağılmış, hizmet alanda bir çöp kutusunun bile bulunmadığını gördük.” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte Temsilci Halikov, Kalançak kontrol noktasının modern standartlara uygun olarak inşa edildiğini belirtirken kontrol sırasında hiçbir tuvaletin çalışmadığına ve sınırdan geçen vatandaşların suya erişiminin olmadığına dikkat çekti.

Rus işgali altında bulunan Kırım ve Ukrayna’nın ana kısmı arasındaki idari sınırda bulunan Kalançak ve Çongar kontrol noktasındaki hizmet alanlarının tamamlandığı bildirilmişti. Ancak, hizmet noktaları halen faaliyete geçirilmedi.


hizmet alanı
Kalançak
Ukrayna
Bunlara da bakın: