Kadirovcular, Ukrayna'da Severodonetsk camisine su almaya gelen sivilleri hedef aldı

Güncel
Manas
03 Temmuz 2022, 14:02
Manas
03 Temmuz 2022, 14:02

Ukrayna’nın Severodonetsk İslam Cemaati imamı Timur Beridze, Kadirovcuların, Ukrayna’nın Severodonetsk camisinin avlusundaki kuyudan su almaya gelen sivilleri hedef aldığını bildirdi. İmam Timur Beridze, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Kadirov’un tiktokçuları, Allah’ın evine (cami) sahip çıkmak yerine, bilerek sabahleyin camiye ateş açtı ve 20’den fazla sivili öldürdü.” dedi.

Ukrayna’nın Severodonetsk İslam Cemaati imamı ve “Bismillah” İslam Kültür Merkezi başkanı Timur Beridze, 3 Temmuz 2022 tarihinde, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kadirovcuların, Ukrayna’nın Severodonetsk camisine su almak için gelen kalabalığa ateş açarak sivilleri öldürdüklerini duyurdu. Aynı zamanda imam Beridze ifadesinde, Kadırovcuların camiye sığınan sivillerden haberinin olduğunu vurguladı. Ayrıca Kadirovcuların, işlediği suçlarını örtmek ve tüm dünyanın önünde rezil olmamak için sözde Lugansk Halk Cumhuriyeti polisleriyle, mekanı kordon altına aldığını kaydetti.

Кадыровцы разрушили мечеть в Северодонецке и попытались обвинить ВСУ - имам

KADİROVCU SÖZDE MÜMİNLER, UKRAYNA’NIN SEVERODONETSK CAMİSİNİ HEDEF ALDI

Ukrayna’nın Severodonetsk İslam Cemaati imamı ve “Bismillah” İslam Kültür Merkezi başkanı Timur Beridze, “Kendilerini mümin olarak kabul eden Kadirov’un tik tokçuları, Allah’ın evine sahip çıkmak yerine, sabahleyin Severodonetsk camisine su almaya gelen kalabalığa ateş açarak 20’den fazla sivili öldürdü. İşlediği suçlarını örtmek ve tüm dünyanın önünde rezil olmamak için sözde Lugansk Halk Cumhuriyeti polisleriyle iş birliği yaparak mekanı kordon altına aldı.” diye yazdı.

Ayrıca imam Beridze, Kadirovcuların hedeflerinin, işgalci Rusya Federasyonu’nun TV kanalları ve özel olarak Kadırov için birkaç sahte hikaye çekmek için propagandacı ekiplerini beklediklerini de kaydetti.