Kabine bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
08 Kasım 2021, 09:15
Ayyıldız Huri Kaptan
08 Kasım 2021, 09:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün Kabine Toplantısı yapılacak. Toplantının ana gündem başlıkları; terörle mücadele, Erdoğan-Biden görüşmesi, koronavirüs ve yerli aşı çalışmaları ve ülke gündemindeki konular olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yoğun gündemle toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Joe Biden ile görüştüğü G-20 liderler zirvesinin ardından ilk kabine toplantısı olacak. G-20 zirvesindeki ikili görüşmelerin de kabinenin gündeminde olması bekleniyor.

TERÖRLE MÜCADELE

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin gündeminde terörle mücadele de başlıca ele alınacak konular arasında olacak. Terör örgütleri PKK/PYD, FETÖ ve DEAŞ ile mücadele, olası Suriye operasyonu da değerlendirilecek.

TURKOVAC İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR

Koronavirüsle mücadele gündemdeki bir önemli başlık ise Bilim Kurulunun aldığı kararlar, yerli aşı TURKOVAC ile ilgili çalışmalar gündemdeki konulardan olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası kameraların karşısına geçerek, kabinede alınan kararları kamuoyu ile paylaşacak.