İzmir'de korkunç yangın: Söndürme çalışmaları sürüyor!

14 Ağustos 2020, 10:03

İzmir’in Çeşme ilçesinde otluk alanda başlayan yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor.

İzmir’in Çeşme ilçesinde dün 13 Ağustos 2020 tarihinde saat 22.47’de başlayan yangın gece boyunca etkili oldu. Yangını söndürme çalışmaları devam ederken, sabahın ilk saatlerinde havadan uçak ve helikopterlerle müdahale başladı.

4 SİTE TAHLİYE EDİLDİ

Ildır Mahallesi’nde bulunan otluk alanda, henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangına müdahale eden ekiplerin sayısı artırıldı. Tedbir amaçlı bölgede bulunan 4 sitenin tahliye işlemi gerçekleştirildi. Boşaltılan sitelerdeki bazı vatandaşlar eşyalarını almak için evlerine geri döndü. Bunun üzerine jandarma ekipleri, boşaltılan siteler önünde önlem aldı. Yangına çok sayıda arazöz, dozer ve çok sayıda orman işçisiyle müdahale ediliyor.

BAKAN OLAY YERİNE ULAŞTI

Rüzgar nedeniyle hızla büyüyen yangına müdahalede bulunan ekipler, alevlerin yerleşim yerlerine ulaşmasını engellemeye çalışıyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de yangın bölgesine geldi. İncelemelerde bulunan ve konu ile ilgili bilgi alan Pakdemirli, ekibiyle birlikte bir toplantı gerçekleştirdi. Yangına 86 arazöz, 9 dozer, 344 personelin müdahale ettiğini anlatan Pakdemirli, “Sabah için 2 uçak, 20 helikopter hazırlığımız var. Gün ağarmasından 45 dakika önce bunları göndereceğiz. Denizden su almak suretiyle yangına müdahale etmeye başlayacaklar. Tedbir amaçlı 3 tane sitemiz boşaltılmış durumda. Şu ana kadar bize ulaşmış zarar gören bir ev bilgisi de yok. Öncelik tabi ki can güvenliği, mal kayıplarının olmaması.” diye konuştu.

Çeşme
Türkiye
yangın
Bunlara da bakın: