İzmir'de deprem sonrasında yaşanan tsunami nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti

30 Ekim 2020, 17:54

İzmir’de 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından deniz çekildi. Bazı noktalarda ise deniz yerleşim yerlerine doğru taştı. Depremin Ege Denizi’nde yarattığı tsunami sonrasında ise Seferihisar’da sokakları yaklaşık 1 metre deniz suyu bastı.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan son dakika açıklamasına göre yaşanan tsunami felaketi nedeniyle 1 kişi boğularak hayatını kaybetti.

Türkiye’nin batı illeri, İzmir’in Seferihisar ilçesinde saat 14.51’de richter ölçeğine göre 6,6 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Depremin merkez üssü Seferihisar deniz sahilinin 17 kilometre açıklarında olduğu tespit edildi. Yerin 11,8 kilometre altında gerçekleşen depremin şiddeti İstanbul, Manisa, Aydın, Muğla, Bursa, Balıkesir, Denizli, Sakarya gibi büyükşehirlerde de hissedildi. Depremin ardından Seferihisar’da deniz suyunun yükseldiği görüldü. Seferihisar’da kısmi tsunami olduğunu söyleyen İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, bir kişinin boğularak hayatını kaybettiğini açıkladı.

İLGİLİ HABER: BAYRAKLI’DA ENKAZDAN 4 KİŞİ YARALI ÇIKARILDI

“İŞİN EHLİ OLMAYAN KİMSE ENKAZ ÜSTÜNE ÇIKMASIN”

Seferihisar’da yaralıların da olduğu bilgisini aktaran İzmir valisi, hasar olan bölgelere ekiplerin ulaştığının altını çizerek, “İşin ehli olmayan kimse enkaz üstüne çıkmasın. Güvenlik güçlerimize ve ekiplerimize yardımcı olalım”dedi.

İLGİLİ HABER: İZMİR’DE YAŞANAN DEPREM NEDENİYLE 4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

deprem
İzmir
tsunami
Bunlara da bakın: