İzmir merkezli FETÖ'nün hücre evlerine yönelik operasyon: 66 gözaltı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
04 Aralık 2020, 10:08
Ayyıldız Huri Kaptan
04 Aralık 2020, 10:08

FETÖ’cülerin yakalanmamak için sık sık adres değiştirdikleri ve örgütsel kaydı bulunmayan akrabaları aracılığıyla kiraladıkları hücre evlerinde faaliyetlerine devam ettiklerinin tespit edilmesi üzerine İzmir merkezli FETÖ’nün hücre evlerine yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 66 kişi gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, belirlenen şüphelilerin yakalanması için operasyon düzenlendi. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hücre evlerine yönelik bugün sabah saatlerinde İzmir merkezli gerçekleştirilen operasyonda, aralarında örgütün sözde Türkiye imamı Mustafa Özcan’ın damadı ve çok sayıda sözde örgüt imamının da bulunduğu 66 şüpheli gözaltına alındı.

YAKALANMAMAK İÇİN SIK SIK ADRES DEĞİŞTİRDİLER

Operasyon kapsamında, aralarında FETÖ’nün sözde Türkiye imamı Mustafa Özcan’ın damadı M.B, Karşıyaka ve Hatay il imamları, TSK ve emniyet mahrem imamları, eğitim danışmanları ve büyük bölge talebe mesullerinin de bulunduğu 66 kişi yakalandı. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri tarafından, FETÖ mensuplarının yakalanmamak için sık sık adres değiştirdikleri ve örgütsel kaydı bulunmayan akrabaları aracılığıyla kiraladıkları hücre evlerinde faaliyetlerine devam ettikleri belirlendi.

11 SAHTE KİMLİK ELE GEÇİRİLDİ

Öte yandan adreslerdeki aramalarda 11 sahte kimlik, 16 bin 600 dolar, 3 bin 700 avro, 90 bin lira ve dijital materyaller ele geçirildi.