İzmir'de, Kış Kupası Açık Su Yüzme Şampiyonası tamamlandı

28 Aralık 2019, 16:01

İzmir’de geçen yıl ilki düzenlenen Marathon Masters Kış Kupası Açık Su Yüzme Şampiyonası kapsamında 110 yüzücü, bu yıl da Özdere sahilinde 17,9 derecelik suda madalya mücadelesi verdi.

Marathon Masters Kış Kupası Açık Su Yüzme Şampiyonasının ikincisi İzmir’in Menderes ilçesindeki Özdere sahilinde gerçekleştirildi.Şampiyonanın ikincisine 110 sporcu kayıt yaptırdı.

Şampiyonada yüzücüler hava sıcaklığının 8 derece, su sıcaklığının 17,9 derece olması nedeniyle uluslararası kurallar gereği koruyucu giysiyle suya girdi.

MÜCADELE ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

Katılımcılarının çoğunluğu kadınlardan oluşan şampiyonada yüzücüler soğuğa aldırmadan madalya için kulaç attı.

İzleyicilerin palto giyerek takip ettiği ve yüzücülere alkışlarla destek verdiği organizasyon, çekişmeli mücadelelere sahne oldu.

Erkeklerde Ahmet Nakkaş, kadınlarda Pınar Arpınar Avşar, parkuru birinci tamamlayarak altın madalya kazandı.

“SAHİLLERİMİZİ DÜNYAYA ANLATMAMIZ LAZIM”

Marathon Masters Spor Kulübü Başkanı Turgut Esen, bu organizasyonu İzmir’de dört mevsim yüzülebileceğini göstermek için düzenlediklerini belirterek, “Aralık ayının sonundayız, yılbaşı geldi ama yüzme heyecanı bitmedi. Türkiye bir cennet, dünyada çok daha soğuk ve bulanık sularda bu tip yarışmalar yapılıyor. Sahillerimizi daha iyi değerlendirmemiz, dünyaya anlatmamız lazım” dedi.

Yarışlara koltuk değneğiyle katılan Ziya Ölker’in 29’uncu olması dikkat topladı.

İzmir
kış kupası açık su yüzme şampiyonası
Marathon Masters
spor haberleri
Bunlara da bakın: