İzmir'de 17 saat sonra enkaz altındaki 3 kişiye daha ulaşıldı

31 Ekim 2020, 11:58

Depremle sarsılan İzmir’de enkaz altındaki vatandaşları arama kurtarma çalışmaları sürüyor. 17 saat sonra enkaz altındaki 3 kişiye daha ulaşıldı.

İzmir’de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Rıza Bey Apartmanı enkazından 16 yaşındaki İnci Okan ve Yılmaz Erbek Apartmanı enkazından da Hülya Özmet, yaklaşık 17 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı.

BAYRAKLI’DA 9 BİNADA ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Merkez üssü İzmir’in Seferihisar açıkları olan depremden en fazla etkilenen Bayraklı ilçesinde 9 binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Deprem sonrası Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin telefonla görüştüğü Buse Hasyılmaz’ın yanında bulunan İnci Okan’dan sevindirici haber geldi.

Buse ve ailesinin ardından 16 yaşındaki İnci Okan da arama kurtarma ekiplerinin çabası sonucu 17 saat sonra çıkarıldı. Okan’ın yaralı olarak çıkarılması yakınlarını ve çevredeki vatandaşları sevindirdi.
Son 1,5 saatte Fadime Tolu ve Gülçin Aykut Soydan’ın ardından Hülya Özmet de yaralı olarak enkazdan çıkarıldı.

Barış Sitesindeki enkazdan 50 yaşındaki Nurcan Tosun yaralı olarak kurtarıldı

Depremde alt üç katı çöken Barış Sitesindeki bir apartmanın enkazında yürütülen çalışmalarda 17 saat sonra Nurcan Tosun’a ulaşıldı.

Arama kurtarma ekipleri, aynı apartmandan 62 yaşındaki Emine Eren’i 14 saat sonra kurtarmıştı.

İzmir dün öğle saatlerinde çok şiddetli ve uzun süren bir depremle sarsıldı. Merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi olan deprem, saat 14.51’de richter ölçeğine göre 6,6 şiddetinde meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) meydana gelen deprem nedeniyle can kaybının 17’ye yükseldiğini açıkladı.

İzmir’de dün öğle saatlerinde gerçekleşen deprem bütün yurdu seferber etti. AFAD, depremde 17 kişinin yaşamını yitirdiğini 709 kişinin de yaralı olarak kurtarıldığını açıkladı. AFAD, Ege Bölgesi genelinde hissedilen deprem sonrasında İzmir ve Aydın başta olmak üzere depremden etkilenen tüm illerde alan tarama çalışmalarının devam ettiğini ve TSK’nın da havadan tarama çalışmalarına destek verdiğini kaydetti.

deprem
enkaz
İzmir
Bunlara da bakın: