İYİ Parti'den KKTC Başbakanı Ersin Tatar'a ziyaret

Haberler
Ömer Kaya
30 Eylül 2019, 11:15
Ömer Kaya
30 Eylül 2019, 11:15

İYİ Parti Genel Başkanı Danışmanı Vedat Yenerer, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar’ı makamında ziyaret etti. Yenerer, ayrıca Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelesinin sembolü olan Türk Mukavemet Teşkilatı’nda da temaslarda bulundu.

“CESUR YÜREK ERSİN TATAR”

Vedat Yenerer, KKTC Başbakanı Ersin Tatar ile görüşmesini hakkında, “Bugün Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki çok değerli dostlarımı ziyaret ettim. Ali Aker kardeşimle, kısa bir süre önce Başbakan olan, eski dostum, ağabeyim, ‘Cesur Yürek’ Ersin Tatar’ı makamında ziyaret ettik. Kendisini hem kutladık hem de ‘Ege’de Yunan İşgalleri’ kitabımı hediye ettim.” ifadelerini kullandı.

KIBRIS TÜRK MUKAVEMET TEŞKİLATI MÜCAHİTLERİNİ ZİYARET

İYİ Partili Vedat Yenerer, Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı ziyaretiyle ilgili ise şu ifadeleri kullandı: “Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş aşamasında can ve kan veren, şanlı direnişleriyle efsanelerle dolu tarih yazan Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı Mücahitleri’ni, Ali Aker kardeşimle Lefkoşa’daki derneklerinde ziyaret ettik. Dernek Başkanı Yılmaz Bora’yı ve aslan mücahitlerimizi kucaklamanın onurunu bir kez daha yaşadık”