İtalya'da karantina tedbirlerini ihlal edenlere verilen cezalar artırıldı

25 Mart 2020, 13:41

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, koronavirüsün Avrupa’daki merkez üssü haline gelen ülkesinde virüsün yayılmasını önlemek için belirlenen kuralların ihlal edilmesi durumunda uygulanacak para cezalarını artırdıklarını bildirdi.

İtalya Başbakanı Conte, “Bundan sonra daha yüksek mali yaptırım olacak. Bu cezalar 400 ile 3 bin avro arasında değişecek.” dedi.  

Koronavirüsün yayılma hızının son günlere göre kısmen düştüğü ancak ölü sayısının 743 ile en yüksek ikinci ölü sayısını gördüğü bugün Başbakan Conte, bakanlar kurulu toplantısı sonrasında başbakanlıkta video konferans yöntemiyle gazetecilerle basın toplantısı yaptı. Conte, 24 Mart 2020 itibarıyla 223 bin 633 kişinin sokaklarda kontrol edildiğini ve makul gerekçesi olmayan ya da izin belgesi olmayan 10 bin kişi hakkında işlem yapıldığı bilgisini verdi. Bugünkü kararnameyle kuralları ihlal edenlere yönelik para cezalarını (daha önce 206 avroydu) artırdıklarını belirten Conte, “Bundan sonra daha yüksek mali yaptırım olacak. Bu cezalar 400 ile 3 bin avro arasında değişecek.” dedi.

İtalya
KORONAVİRÜS
Bunlara da bakın: