İtalya Başbakanı Mario Draghi'den istifa kararı!

Haberler
Filiz
21 Temmuz 2022, 10:59
Filiz
21 Temmuz 2022, 10:59

İtalya Başbakanı Mario Draghi, istifa kararı aldığını duyurdu. Başbakan Draghi’nin istifasını kabul eden Cumhurbaşkanı Sergio Mattarelle, parlamentonun üst kanadı Senato ve alt kanat Temsilciler Meclisinin başkanlarıyla görüşecek.

İtalya Başbakanı Mario Draghi, koalisyon ortağı 3 partinin parlamentoda hükumetine destek vermemesinin üzerine bu sabah istifa kararı aldığını açıkladı. Başbakan Draghi, istifa için İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’ya gitti. Cumhurbaşkanlığı Sarayı Quirinale’deki görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Ugo Zampetti açıklamalarda bulundu. Zampetti, “Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, bu sabah Başbakan Mario Draghi’yi kabul etti. Başbakan, Senatodaki dünkü görüşmeleri ve oylama sonucunu aktardıktan sonra kendisinin ve başkanlığını yaptığı hükumetin istifalarını yineledi. Cumhurbaşkanı, bunu dikkate aldı. Hükumet, güncel işlerin yürütülmesi için görevde kalacak.” açıklamasını yaptı.

Başbakan Drgahi’nin istifasını kabul eden Cumhurbaşkanı Mattarella, parlamentonun üst kanadı Senato ve alt kanat Temsilciler Meclisinin başkanlarıyla öğleden sonra istişarelerde bulunacak.