İsveçli yardımsever Ukrayna için ambulans satın aldı

Güncel
qha muhabir
22 Nisan 2022, 16:07
qha muhabir
22 Nisan 2022, 16:07

İsveçli bir yardımsever, yatını satarak Ukrayna için ambulans aldı. İsveçli vatandaş, Ukrayna’nın Sumı kentine bağışladığı ambulansı kendisi götürdü.

İşgalci Rusya, Ukrayna’ya başlattığı savaşta sivilleri katletmeye devam ediyor. İşgalci Rus güçlerinin saldırısı altında yaşayan siviller zor şartlar altında hayatlarına devam ediyor. Saldırgan Rusya’nın hedefi haline gelen sivillerden hayatını kaybedenlerin sayısı oldukça fazla.

İsveçli bir yardımsever ise Ukrayna’ya destek olmak için yelkenli yatını satıp, Ukrayna’daki savaş mağduru sivillere ambulans satın aldı. İsveçli yardımsever, ambulanslardan birine binerek, işgalci Rus güçlerinin saldırılarına maruz kalan Ukrayna’nın Sumı (Sumy) kentine geldi ve ambulansları teslim etti.

RUSYA UKRAYNA’YA KARŞI SAVAŞ BAŞLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal başlattığını duyurdu. Rus ordusu Ukrayna’daki kritik altyapı tesisleri, havaalanları, sivil yerleşim birimlerini bombalıyor.  Öte yandan Rus ordusunun Ukrayna’daki kayıpları artmaya devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Oleksiy Arestovıç, 21 Mart 2022 tarihine yaptığı açıklamada, Ukrayna’da 26 gün içinde Rusya’ya ait 3 taarruz ordusu ve bir hava ordusunun imha edildiğini bildirmişti.