İstanbul merkezli 17 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
19 Haziran 2021, 11:17
Ayyıldız Huri Kaptan
19 Haziran 2021, 11:17

İstanbul merkezli 17 ilde, FETÖ’nün TSK yapılanmasında haklarında gözaltı kararı verilen 52 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı. 46’sı ise ihraç askeri öğrenci 52 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, İstanbul merkezli 17 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasında oldukları gerekçesiyle haklarında gözaltı kararı verilen 52 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı. FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt içi haberleşme amacıyla “örgüt imamı” tarafından ankesör veya sabit hatlardan arananların tespit edilmesi, itirafçı beyanları ve yapılan teşhisler üzerine 6’sı muvazzaf astsubay ve uzman çavuş, 46’sı ise ihraç askeri öğrenci 52 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

17 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

AA’da bguün yer alan habere göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin yakalanması için İstanbul merkezli 17 ilde eş zamanlı operasyon başlattı. Devam eden operasyon kapsamında, çok sayıda şüphelinin yakalandığı ve adreslerdeki aramaların sürdüğü bildirildi.