İstanbul Kırım Derneğinden "Tatar Halk inanışları ve Mitolojisi" konferansı

Diaspora
Ozan Barış Erim
05 Aralık 2019, 14:40
Ozan Barış Erim
05 Aralık 2019, 14:40

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi toplantı salonunda 6 Aralık 2019 Cuma günü saat 19.30’da “Tatar Halk İnanışları ve Mitolojisi” konulu konferans düzenlenecek.

Dernek toplantı salonunda yapılacak konferansın ardından, merhume Safiye Nezetli anısına ikram gerçekleştirilecek.

BİLGENUR USLU KİMDİR?

1996 Yılında İstanbul Fatih’te doğdu. İlkokul ve ortaokul yılları Büyükçekmece’de geçti. Lisans eğitimi İstanbul Kültür Üniversitesi’nde tamamladı. Lisans tezi “Cengiz Dağcı’nın Romanlarında Zaman ve Mekan Algısı” oldu. Tez danışmanlığını İsa Kocakaplan yaptı. Hala aynı kurumda Dr. Shurubu Kayhan danışmanlığında Yüksek Lisans yapıyor ve Yabancı uyruklu öğrencilere Türkçe öğretiyor. Kırım Tatarları ile ilgili Ukrayna Tavrida Üniversitesi’nde sunumlar yapmıştır. Anne ve  anneannesi Kırım’dan Romanya’ya göçmüş, daha sonra ise İstanbul’a gelmiştir. Babasının ailesi ise Selanik’ten İstanbul’a gelmiştir. Çocukluğu Tatar gelenekleri ile geçti ve doktora çalışmasını da Kırım Tatar Edebiyatı üzerine yapmayı planlıyor.

Etkinlik Adresi: Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi, Molla Gürani Mah. Akkoyunlu Sok. No.52 Çapa–İstanbul

Tel: 0212 534 92 31

Belgegeçer: 0212 635 2611

web: http://istanbulkirim.org/

e-mail: info@istanbulkirim.org