İstanbul Kırım Derneğinden "İsmail Gaspıralı ve Türk Dünyasında Aydınlanma hareketleri" konferansı

28 Kasım 2019, 17:43

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel Cuma Konferansında, Prof. Dr. Kutluk Kağan Sümer’in sunacağı “İsmail Gaspıralı ve Türk Dünyasında Aydınlanma Hareketleri” konulu konferans düzenlenecek.

29 Kasım 2019 Cuma günü saat 19.30’da derneğin toplantı salonunda yapılacak toplantının ardından, Öğretmenler gününe ithafen Merhume öğretmen Zehra Kural için ikram verilecek.

PROF. DR. KUTLUK KAĞAN SÜMER KİMDİR?

1970 Yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Profesörlerinden Prof. Dr. Sabri SÜMER ve Çapa Yüksek Öğretmen Okulu’nun son müdiresi ve Çapa Anadolu Öğretmen Lisesinin kurucusu (Şu an Çapa Fen lisesi) Kadriye SÜMER’in oğludur.

Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İstatistik Bölümü’nde 1991 de Yüksek Lisans eğitimini “Merkezi Plancı Ekonomilerden Piyasa Ekonomisine Geçiş ve BDT deki Türk Cumhuriyetlerinin İktisadi Potansiyelleri” isimli tezle 1992 de İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ekonometri Bölümü’nde; Doktora eğitimini. (Viyana İktisat Üniversitesi, Sosyal Bilimler ve Ekonomi Doktoru), Avusturya / Viyana’da tamamladı. 2012 yılında ekonometri doçenti oldu.

1989-1991 yılları arasında Beta Menkul Kıymetler A.Ş.’de Yatırım Uzmanı, Dealer ve Broker olarak çalıştı.
1991 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümüne araştırma görevlisi oldu. Dünya Bankası, Oxford Üniversitesi ve Viyana Ekonomi Üniversitelerinde yardımcı araştırmacı olarak görev aldı.
2003 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü’nde Yardımcı Doçent kadrosuna atandı.
Askerlik hizmetini 297. dönem Asteğmen olarak Harp Akademileri Komutanlığı Stratejik Araştırmalar Enstitüsü’nde tamamlamıştır..

Etkinlik Adresi: Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi, Molla Gürani Mah. Akkoyunlu Sok. No.52 Çapa–İstanbul

Tel: 0212 534 92 31

Belgegeçer: 0212 635 2611

web: http://istanbulkirim.org/

e-mail: info@istanbulkirim.org

Prof. Dr. Kutluk Kağan Sümer
Bunlara da bakın: