İstanbul Kırım Derneğinde Prof. Dr. Üşümezsoy'dan "Beklenen Marmara Depremi" konulu konferans

17 Ekim 2019, 10:30

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel Cuma Konferansında, Prof. Dr. Şener Üşümezsoy tarafından “Beklenen Marmara Depremi” konulu konferans verilecek.

18 Ekim 2019 Cuma günü saat 19.30’da Dernek toplantı salonunda gerçekleştirilecek olan etkinliğin ardından, verilecek ikramın sahipliğini Mehmet Uskuay yapacak.

Etkinlik Adresi: Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi, Molla Gürani Mah. Akkoyunlu Sok. No.52 Çapa–İstanbul

Tel: 0212 534 92 31

Belgegeçer: 0212 635 2611

web: http://istanbulkirim.org/

e-mail: info@istanbulkirim.org

PROF. DR. ŞENER ÜŞÜMEZSOY KİMDİR?

Televizyonlar aracılığıyla 17 Ağustos 1999 depremiyle hayatımıza giren Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, 1950 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede yüksek lisans ve doktorasını bitirdi. 1995’te profesör oldu. Halen Jeoloji Mühendisliği bölümünde öğretim üyeliği yapmaktadır. Deprem konusundaki çalışmalarıyla tanındı. Özellikle 17 Ağustos 1999 İstanbul depreminin ardından deprem konusunda halkı doğru bilgilendirmek için mücadele verdi. İstanbul Depremi ve Türkiye’deki deprem kuşakları üzerine yayınlanmış pek çok bilimsel makalesi ve üç kitabı vardır: “17 Ağustos Sonrası Marmara’da Deprem Riski”, “Vatandaş için Deprem Rehberi”, “İstanbul Depremi”. Bunun dışında ekonomi, tarih ve strateji üzerine siyasi ve ideolojik incelemeleri yayımlandı. Bu konularda yayımlanan eserlerinden bazıları şöyle: “Yeni Dünya Petrol Düzeni ve Körfez Savaşları”, “Türk Jeostratejisi”, “Petrol Şoku ve Yeni Ortadoğu Haritası”, “Dünya Sistemi ve Emperyalizm”, “Kürt Kimliği”, “Ulusal Sol’da Örgütlenme”.

cuma konferansı
İstanbul Kırım Derneği
Şener Üşümezsoy
Bunlara da bakın: