İstanbul Kırım Derneğinde "İsmail Gaspıralı ve Türk Dünyasında Aydınlanma Hareketleri" konferansı

31 Ekim 2019, 14:37

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel Cuma Konferansında, Prof. Dr. Kutluk Kağan Sümer tarafından “İsmail Gaspıralı ve Türk Dünyasında Aydınlanma Hareketleri” konulu konferans verilecek.

1 Kasım 2019 Cuma günü saat 19.30’da Dernek toplantı salonunda gerçekleştirilecek olan etkinliğin ardından, verilecek ikramın sahipliğini Melih Cilsim yapacak.

Etkinlik Adresi: Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi, Molla Gürani Mah. Akkoyunlu Sok. No.52 Çapa–İstanbul

Tel: 0212 534 92 31

Belgegeçer: 0212 635 2611

web: http://istanbulkirim.org/

e-mail: info@istanbulkirim.org

PROF. DR. KUTLUK KAĞAN SÜMER KİMDİR?

İstanbul’da 1970’de doğan Sümer, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Profesörlerinden Prof. Dr. Sabri Sümer ve Çapa Yüksek Öğretmen Okulu’nun son müdiresi ve Çapa Anadolu Öğretmen Lisesinin kurucusu (Şu an da Çapa Fen lisesi olan) Kadriye Sümer’in oğludur.

Lisans eğitimini 1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik Bölümü’nde aldı. Ardından yaptığı yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde “Merkezi Plancı Ekonomilerden Piyasa Ekonomisine Geçiş ve BDT deki Türk Cumhuriyetlerinin İktisadi Potansiyelleri” isimli tezle 1992 de tamamladı. Doktora eğitimi için Avusturya/Viyana’ya giden Sümer, 2012’de doçent oldu.

Dünya Bankası, Oxford Üniversitesi ve Viyana Ekonomi Üniversitelerinde yardımcı araştırmacı olarak görev alma başarısını gösteren Sümer, Türkiye’de başta Harp Akademileri olmak üzere pek çok üniversitede dersler verdi.

Evli ve 2 çocuk babası olan Doç.Dr. Kutluk Kağan Sümer’in, Ekonomi, Ekonometri, İstatistik, Savunma Ekonomisi, Finans, Finansal Ekonometri, Türk Devlet ve Toplulukları Ekonomileri, Avrupa Birliği konularında çok sayıda ulusal ve uluslar arası makalesi ve ikisi ortak yazarlı, üçü tek yazarlı beş kitabı bulunmaktadır. Çeşitli siyasi gazete ve dergilerde köşe yazarlığı da yapan Prof.Sümer, hal’en İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümünde ve Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde (Wirtschaftsuniversität Wien) misafir Profesör olarak görev yapmaktadır.

cuma konferansı
İsmail Gaspıralı
İstanbul Kırım Derneği
konferans
Kutluk Kağan Sümer
Türk Dünyası
Bunlara da bakın: