İstanbul Kırım Derneğinde Bünyamin Aksungur’dan "Türkçe Türküler" konulu konferans

24 Ekim 2019, 17:40

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel Cuma Konferansında, Bünyamin Aksungur tarafından “Türkçe Türküler” konulu konferans verilecek.

Dernek toplantı salonunda 25 Ekim 2019 Cuma günü saat 19.30’da gerçekleştirilecek olan etkinliğin ardından, verilecek Nurettin Ölmez tarafından ikram yapılacak.

Etkinlik Adresi: Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi, Molla Gürani Mah. Akkoyunlu Sok. No.52 Çapa–İstanbul

Tel: 0212 534 92 31

Belgegeçer: 0212 635 2611

web: http://istanbulkirim.org/

e-mail: info@istanbulkirim.org

BÜNYAMİN AKSUNGUR KİMDİR?

Manisa’da 1957’de doğan Bünyamin Aksungur, ilk ve orta öğrenimini Manisa’da, liseyi Edirne Öğretmen Okulunda tamamladı. 1975’de ilköğretim öğretmeni olarak Iğdır’da göreve başladı. 1976’da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümüne giren Bünyamin Aksungur burada gece öğrenimine devam ederken gündüzleri de ilkokul öğretmenliği yaptı. Fakülteyi bitirdikten sonra ilkokul öğretmenliğine devam eden Aksungur, 1986 yılında İstanbul Radyosu’na tayin edildi. Bir süre prodüktör (yapımcı) kadrosunda çalıştıktan sonra yapımcı-yönetmen olarak TRT İstanbul Televizyonu’na atandı. Asli görevinin yanı sıra TÜRKSES adlı müzik topluluğu kurarak Türk dünyası müzikleri hakkında konserler düzenleyen Bünyamin Aksungur, bir yandan da Türk dünyası müzikleri üzerine araştırmalar yaparak konferanslar vermektedir. Bünyamin Aksungur evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bünyamin Aksungur
cuma konferansı
İstanbul Kırım Derneği
Bunlara da bakın: