İstanbul'dan kalkan yolcu otobüsü, Bulgaristan’da alev aldı: Olayda 46 kişi hayatını kaybetti

Haberler
_QHA Ankara
23 Kasım 2021, 10:55
_QHA Ankara
23 Kasım 2021, 10:55

Bulgaristan başkenti Sofya’nın batısında gerçekleşen kaza sonrası otobüs alev aldı. İlk tespitlere göre 46 kişi can verdi. Türkiye’den, Kapitan Andreevo Sınır Kapısından Bulgaristan’a giriş yapan 52 kişilik Kuzey Makedonya plakalı otobüs, saat 03:00 sularında otobana girdikten sonra kaza yaptı ve otobüs alev aldı. Olayda 46 kişi hayatını kaybederken, 7 kişi de yaralandı.

Sofya’nın batısında Pernik kentine yakın Bosnek köyü bölgesinde Kuzey Makedonya plakalı bir yolcu otobüsü, yol kenarındaki bariyere çarptıktan sonra alev aldı. “Struma” otoyolu üzerinde meydana gelen feci kazada ilk tespitlere göre, 12’si çocuk olmak üzere 46 Kuzey Makedonya vatandaşı yanarak yaşamını yitirdi. Kazada yaralanan 7 kişi de Sofya kentindeki bir hastanede tedavi altına alındı.

İSTANBUL’DAN YOLA ÇIKAN OTOBÜS BULGARİSTAN’DA KAZA YAPTI

Olay yerinden edinilen bilgilerden otobüsün İstanbul’dan hareket ettiği, dün akşam 21:00 saatlerinde ise Bulgaristan’a giriş yaptığı öğrenildi. Olayın araştırılması ve yol temizleme çalışmaları için trafik alternatif güzergahlara yönlendirilirken, Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ve beraberindeki heyetin olay yerine hareket ettiği aktarıldı.