İstanbul'da Ukrayna Sinema Günleri sona erdi

01 Aralık 2019, 21:23

Türkiye ile Ukrayna arasındaki dostluk ilişkilerini pekiştirmek için İstanbul, Beyoğlu’nda gerçekleştirilen “Ukrayna Sinema Günleri” sona erdi.

Etkinlik kapsamında, 29 Kasım’da yönettiği “Kiborglar” ve “Başkasının Duası” filmleri seyircilerle buluşan ünlü Kırım Tatarı yönetmen ve oyuncu Ahtem Seytablayev’in etkinliğin son gününde 1 Aralık 2019’da bir söyleşisi gerçekleşti. Ukrayna’nın önde gelen yönetmenlerinden Seytablayev, son yılların çok konuşulan filmi ”Başkasının Duası” hakkında sorulan soruları yanıtladı.

Kapanış gününde 1964 yapımı “Unutulmuş Ataların Gölgeleri” adlı filmin gösterimi gerçekleştirildi. Daha sonra 30 Kasım 2019’da gösterilen “Toloka” filminin yönetmeni Mihailo Illienko’nun katılımıyla söyleşi etkinliği gerçekleştirildi.

🇺🇦🎞🇹🇷 İ𝘀𝘁𝗮𝗻𝗯𝘂𝗹’𝗱𝗮 𝗨𝗸𝗿𝗮𝘆𝗻𝗮 𝗦𝗶𝗻𝗲𝗺𝗮 𝗚ü𝗻𝗹𝗲𝗿𝗶🎬 «𝗨𝗻𝘂𝘁𝘂𝗹𝗺𝘂ş 𝗮𝘁𝗮𝗹𝗮𝗿ı𝗻 𝗴ö𝗹𝗴𝗲𝗹𝗲𝗿𝗶», 𝟭 𝗔𝗿𝗮𝗹ı𝗸, 𝗣𝗮𝘇𝗮𝗿, 𝟭𝟵.𝟬𝟬❗️𝗠𝘆𝗸𝗵𝗮𝗶𝗹𝗼 𝗜𝗹𝗹𝗶𝗲𝗻𝗸𝗼…

Опубліковано Генеральне консульство України в Стамбулі /Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu Понеділок, 25 листопада 2019 р.

MUHSİN ERTUĞRUL’UN “TAMİLA” FİLMİ GÖSTERİLDİ

Beyoğlu Belediyesi ile Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğinde 29 Kasım’da Cinemo Grand Pera sinema salonunda gerçekleştirilen etkinliğin açılışına, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman’ın yanı sıra çok sayıda sanatsever katılmıştı.

Yoğun ilgi gören etkinliğin açılışı, Türk yönetmen Muhsin Ertuğrul’un çektiği ve Ukrayna için büyük öneme sahip olan ”Tamila” filmi ile gerçekleştirilmişti.

AHTEM SEYTABLAYEV
İstanbul
Ukrayna Sinema Günleri
Ukrayna sineması
Bunlara da bakın: