İstanbul'da raylı sistem sefer saatleri uzatıldı

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
07 Mayıs 2019, 17:35
Mehmet Berk Yaltırık
07 Mayıs 2019, 17:35

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ramazan dolayısıyla metro sefer saatlerini düzenledi.

Metro İstanbul tarafından yapılan açıklamaya göre son değişiklikle raylı sistem hatlarında sefer saatlerinin pazar, pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri saat 01.00’e, cuma ve cumartesi ise 02.00’ye kadar uzatıldığı duyuruldu.

Açıklamada, “Ramazan ayı boyunca M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı, M1B Yenikapı-Kirazlı, M2 Yenikapı-Hacıosman, M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir, M4 Kadıköy-Tavşantepe, M5 Üsküdar-Çekmeköy, M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü, T1 Kabataş-Bağcılar, T4 Topkapı-Mescid-i Selam ve F1 Taksim-Kabataş hatlarımızda sefer saatleri uzatılmıştır. Yapılan düzenleme ile seferlerimiz 5 gece 01.00’e cuma ve cumartesi günleri gece saat 02.00’ye kadar uzatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından işletilen Halkalı-Gebze Banliyö Hattı ve Marmaray sefer saatlerinin de aynı şekilde uzatıldığı söylenen açıklamada, T3 Kadıköy-Moda, TF1 Maçka-Taşkışla ve TF2 Eyüp-Piyerloti hatlarında sefer uzatması yapılmadığı, bunların normal tarifelerle hizmet vereceği bildirildi.