İstanbul'da Özbekistanlı sanatçılar konser verdi

Güncel
Ömer Kaya
17 Aralık 2021, 16:46
Ömer Kaya
17 Aralık 2021, 16:46

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Özbekistan Kültür Bakanlığı iş birliğinde Özbekistan’dan sanatçılar, “Özbekistan Kültür Günleri” etkinlikleri kapsamında İstanbul’da konser verdi. Konserde Gulsanam Mamazoyitova, Otabek Muxammadzoxid ve Ozoda Nursayidaova gibi Özbekistan’dan gelen ünlü sanatçılar yer aldı. Ayrıca konser kapsamında misafirler için “Özbekistan: İpek Yolu’nun Kalbi” fotoğraf sergisi açıldı.

İstanbul’da Özbekistanlı sanatçılar konser verdi. Düzenlenen etkinlikte “Özbekistan Konseri” gerçekleştirildi. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığının davetlisi olarak Türkiye’ye gelen 50 Özbek sanatçı Mecidiyeköy Büyük Sahne’de gerçekleştirilen etkinlikte sahneye çıktı. Etkinliğe, Özbekistan Kültür Bakan Yardımcısı Olimcon Mirzayev, Özbekistan’ın İstanbul Başkonsolosu Amirsaid Agzamhodcayev, çeşitli ülkelerin konsolosluk yetkilileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Özbekistan Kültür Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında, Özbekçe “Neşe”, “Kara Gözlüm”, “Neredesin”, “Pervane”, “Yiğit”, “Özbeğim Atlası”, “Canona”, “Aşıklar” ve “Lezgi” gibi eserler seslendirildi.

Özbek sanatçılar İstanbul'da konser verdi

NOVBAHAR DANS TOPLULUĞU SAHNE ALDI

İki kardeş ülkelerin iş birliğiyle düzenlenen konserde Navbahor Dans Topluluğunun gerçekleştirdiği dans izleyicilerin beğenisini kazandı. Ayrıca Gulsanam Mamazoyitova, Otabek Muxammadzoxid ve Ozoda Nursayidaova gibi ünlü sanatçılar şarkılar söyledi.   Etkinliğin sonunda “Özbekistan: İpek Yolu’nun Kalbi” fotoğraf sergisinin de izlenime sunuldu.