İsmail Gaspıralı Kırım Eğitim ve Kültür Derneğinden şehit edilen Kırım Tatarlarıyla ilgili taziye mesajı

Güncel
Ömer Kaya
12 Temmuz 2019, 19:18
Ömer Kaya
12 Temmuz 2019, 19:18

İşgal altındaki Kırım’da birer gün arayla cansız bedenlerine ulaşılan iki Kırım Tatarıyla ilgili bir başsağlığı ve taziye mesajı da, İsmail Gaspıralı Kırım Eğitim ve Kültür Derneğinden geldi.

Dernek Başkanı Hakkı Karadaş’ın kaleme aldığı taziye mesajı, derneğin sosyal medya hesabından yayımlandı.

Şehit edilen Kırım Tatarları Fahri Mustafayev ve Raşid Yagyayev’in cansız bedenlerinin bulunduğu ve Rus işgali altındaki Kırım’da öldürüldüklerinin ortaya çıktığı vurgulanan mesajda şu ifadelere yer verildi: “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Acılı ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.  İşgalciler, hür dünya ile birlikte işgali tanımayan ve meşrulaştırılmaması için mücadele eden Kırım Tatar Milli Meclisini feshettikleri yetmiyor gibi, Kırım’da yaşayan halkımıza yaptıkları baskılara her gün bir yenisini eklemekte ve yeni yöntemler uygulamaktadırlar.” 

Milli liderimiz ve halkımızın istekleri doğrultusunda ve İsmail Gaspıralı Kırım Eğitim ve Kültür Derneği olarak, Kırım’da yaşanan bu olayları büyük bir kaygı ile izlemekte ve şiddetle kınamaktayız.
Unutulmayacak bir gerçek vardır, o da Kırım, Kırım Tatar Türklerinin ebedi vatanıdır. Bizler hiç bir zaman KIRIM’dan vazgeçmeyeceğiz.”

ISMAIL GASPIRALI KIRIM EGITIM VE KÜLTÜR DERNEGININ TAZIYE MESAJIKırım Tatarı Fahri MUSTAFAYEV Toprağa gömülü olarak…

Опубліковано Ismail Gaspirali – Kirim Eğitim Ve Kültür Dernegi Пʼятниця, 12 липня 2019 р.