İsmail Gaspıralı Derneği, Kırım Tatar Sürgünü konferansı düzenledi

Diaspora
Ayyıldız Huri Kaptan
20 Mayıs 2021, 19:00
Ayyıldız Huri Kaptan
20 Mayıs 2021, 19:00

İsmail Gaspıralı Kırım Eğitim ve Kültür Derneği, 18 Mayıs 1944 Kırım Soykırımını ve Sürgününü anma konferansı düzenledi. Zoom üzerinden gerçekleştirilen konferansa, Prof. Dr. Kutluk Kağan Sümer ve Prof. Dr. Giray Saynur Derman konuşmacı olarak katıldı.

İsmail Gaspıralı Kırım Eğitim ve Kültür Derneği tarafından 18 Mayıs 2021 tarihinde saat 19.44’te Kırım Soykırımı ve Sürgünüyle ilgili bir konferans gerçekleştirildi. Konferansa, Prof. Dr. Kutluk Kağan Sümer ve Prof. Dr. Giray Saynur Derman konuşmacı olarak katıldı. Zoom üzerinden video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen etkinliğin moderatörlüğünü, TDSP Genel Başkanı Serdar Şahin yaptı.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR

İsmail Gaspıralı Kırım Eğitim ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu, konferansa ilişkin dün yayımladığı açıklamada, konuşmacılar, Prof.Dr. Kutluk Kağan Sümer’e, Prof.Dr. Giray Saynur Derman’a ve ayrıca, Prof. Dr. Mualla Uydu Yücel’e, Prof. Dr. Tuğrul İsmayıl’e, Prof. Dr. Mevlüt Uyanık’a, Prof. Dr. Ahmed Gashanoğlu’na, Doç. Dr. Yalçın Bay’a, Dr. Gülnar Seitvanieva’ya, Kırım Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Celal İçten’e, Çanakkale Kırım Türkleri Derneği Başkanı Erol Günaydın’a, Elçibey Vakfı Başkanı, Aqil Semedbeyli’ye TDSP Başkanı Serdar Şahin ve TDSP başkanlarına Kırım kökenli ve Türk Dünyası gönüllülerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.