İsmail Gaspıralı Derneği, Batı Avrupa Kırım Tatar Dayanışma ve Kültür Merkezi Genel Başkanı Rafet Karanlık'ı andı

Diaspora
_QHA Ankara
07 Haziran 2021, 18:53
_QHA Ankara
07 Haziran 2021, 18:53

İsmail Gaspıralı Kırım Eğitim ve Kültür Derneği, Batı Avrupa Kırım Tatar Dayanışma ve Kültür Merkezi Genel Başkanı Rafet Karanlık için Zoom platformu üzerinden anma etkinliği düzenlendi.  Dün saat 20.00’de gerçekleşen anma programında, Kırım Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Celal İçten ve Prof. Dr. Kutluk Kağan Sümer’in konuşmacı olduğu programın moderatörlüğünü Yasin Berber yaptı. Ayrıca anma etkinliğine, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov da katıldı.

İsmail Gaspıralı Kırım Eğitim ve Kültür Derneği, 6 Haziran 2021 tarihi saat 20.00’de çevrimiçi olarak Batı Avrupa Kırım Tatar Dayanışma ve Kültür Merkezi Genel Başkanı Rafet Karanlık’ı anma etkinliği gerçekleştirdi. Anma programında, Kırım Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Celal İçten ve Prof. Dr. Kutluk Kağan Sümer konuşmalarını yaptı.

Moderatörlüğünü Yasin Berber’in üslendiği anma etkinliğinde, iki yıl önce hayatını kaybeden Rafet Karanlık’ın hayatı, fikirleri ve mücadelesi anlatıldı.

Bir 6 kişi, sakal ve yazı görseli olabilir

Detaylı bilgi almak için tıklayınız

RAFET KARANLIK KİMDİR?

Batı Avrupa Kırım Tatar Dayanışma ve Kültür Merkezi Genel Başkanı Rafet Karanlık, 2 Haziran 2019’da Almanya Giessen’de hayatını kaybetti. Karanlık, Almanya’da 1996’dan beri derneğin başkanlığını sürdürmekteydi. Uzun yıllardır yaşadığı Avrupa’da Kırım davası için çalışmalar yürüten Rafet Karanlık, Giessen kentindeki Müslüman Mezarlığına defnedildi.

Rafet Karanlık Almanya'da vefat etti