İskeçe Türk Birliği’nde Türkiye’deki üniversite eğitim imkanları anlatıldı

12 Aralık 2019, 18:10

İskeçe Türk Birliği’nde (İTB) Türkiye Bursları ve Türkiye’de Üniversite Eğitim sistemleri konusunda öğrencilere bilgi verildi.

İskeçe Türk Birliği Eğitim Koordinatörlüğünce 6 Aralık 2019 Cuma günü bir etkinlik gerçekleştirildi. İTB lokalindeki etkinlikte İskeçe Türk Birliği Eğitim Koordinatörü Cemali Tahir, öğrencilere Türkiye’deki eğitim ile ilgili bilgi verdi.

Çok sayıda üniversite adayı öğrencinin katıldığı etkinlik, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun konuşmasıyla başladı. İTB Başkanı Ahmetoğlu, dernek olarak üniversiteye hazırlık sürecinde tüm öğrencilere destek olduklarını belirterek, “Sizler için hayatınızın en önemli süreçlerinden biri başlamak üzere. Bu dönemde size başarılar diliyor, herşeyin gönlünüzce olmasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

İskeçe Türk Birliği Eğitim Koordinatörü Cemali Tahir, Türkiye’de eğitim görmek isteyen Batı Trakyalı öğrencilere yönelik Türkiye Bursları ve Türkiye’de Üniversite Eğitim Sistemi hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Tahir, yeni yılla birlikte üniversite sınavlarına kadar önemli bir sürecin başladığına işaret ederek, bu dönemi karşılıklı işbirliği ve iletişim içinde en iyi ve üretken bir biçimde değerlendirmek istediklerine dikaat çekti.

Bunlara da bakın: