İşgalcilerin plaj yağmasına Kırım sakinleri isyan etti

22 Ekim 2019, 19:55

Rusya işgali altındaki Kırım’da yüzme için uygun olan plajların sayısı sürekli azalıyor. Kırım sakinleri sosyal medya sayfalarında, işgalcilerin plaj yağmasından kaynaklanan memnuniyetsizliklerini ifade ederek geleceğe dair kasvetli tahminler yapıyorlar. 

Plajların çoğunu Rusya Savunma Bakanlığı ele geçirmek istiyor. Hedefteki plajlardan biri de Akyar’da (Sivastopol) hayli meşhur olan “Tolstak” plajı. Yazın bu plajı yüzlerce insan ziyaret ediyor.

Sosyal medya kullanıcılarının biri öfkeli yorumunda, “Bu plajın Savunma Bakanlığı’na ne için gerektiğini merak ediyorum? Mülkiyetini genişletmek için mi? Gerçekten de bu askeri ihtiyaçları anlamıyorum.  … Kazaçka’daki (Akyar’ın bir bölgesi) Askeri Kurucular sokağında askeri ihtiyaçlar çok iyi görünüyor. Onlar orada konut kompleksi kurup, daireler satıyorlar. Kazaçka’da bir tek askerleri plaja alıyorlar. Orada futbol sahası ve barbekü çardağı yapmışlar. Memur beyler, dinlenme alanlarınız fazla değil mi? Bıktık onlardan” ifadelerini kullandı. 

İnsanlar Rus Savunma Bakanlığının bu hareketlerini takip ederek, şehir sakinlerinin denize erişiminin her sene azaldığını bildirdi. Kimi kullanıcılar sosyal medya üzerinden sözde hükûmete konuyla ilgili gereken tedbirlerin alınması çağrısında bulundular. 

Kırım
Rus işgali
Rus yağmacılığı
Bunlara da bakın: