İşgalcilerden Sudak Bölge Meclisi Başkanı İlver Ametov’a sözde dava

27 Eylül 2019, 18:13

Rus işgali altındaki Kırım’ın Sudak şehrindeki Kırım Tatar Bölge Meclisi Başkanı İlver Ametov’un evinde ve sahip olduğu işletmede yapılan aramanın, işgalciler tarafından açılan sözde dava çerçevesinde olduğu öğrenildi.

Arama sırasında, evin içinde yaklaşık 20 silahlı polisin olduğu kaydedildi.

SÖZDE ARAMA İKİ AYRI YERDE YAPILDI

Kırım Dayanışması, İlver Ametov’un evindeki aramayla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Arama aynı zamanda iki yerde yapılıyor. Ev sahibinin şu an bulunduğu evde ve eşinin bulunduğu işletmede. Her ikisine de, ceza davasıyla ilgili bir arama emri sunuldu”.

Опубліковано Сервером Чолакчиком Пʼятниця, 27 вересня 2019 р.

Edinilen bilgilere göre, Sudak şehrindeki Kırım Tatar Bölge Meclisi Başkanının evinde ve işletmesindeki aramalar üç madde uyarınca yapılıyor; Rusya Ceza Kanununun 238. Maddesi (güvenlik gereksinimlerine uygun olmayan ürünlerin saklanması ve satılması), Rusya Federasyonu Ceza Kanununun 280. maddesinin 1. Fıkrası’na (Rusya’nın toprak bütünlüğünün ihlaline çağrı), Rusya Ceza Kanunu’nun 282. maddesinin 1. fıkrası (halkı düşmanlığa ve nefrete sevk etme)

Bilindiği üzere, bugün, Rus işgali altındaki Kırım’ın Sudak şehrindeki Kırım Tatar Bölge Meclisi Başkanı İlver Ametov’un evinde ve sahip olduğu işletmesinde arama yapılmıştı.

ilver ametov
İşgal Altındaki Kırım
işgalciler
Bunlara da bakın: