İşgalciler, Zaporijjya'da öğrenci konseyi başkanını kaçırdı

Güncel
Manas
11 Haziran 2022, 21:11
Manas
11 Haziran 2022, 21:11

İşgalci Rus birlikleri, 2014’ten bu yana Kırım’da ortaya koyduğu yasa dışı alıkoyma ve kaçırma girişimlerini, Şubat 2022’de bu yana Ukrayna’nın işgal altındaki bölgelerinde de devam ediyor. Sivilleri hedef almaktan geri durmayan Rus güçleri, bugün geçici olarak Rus işgali altındaki Zaporijjya’da Tavriya Devlet Tarım Teknoloji Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Artur Yarışevskiy’i kaçırdı.

Ukrayna Öğrenci Birliği, 11 Haziran 2022 tarihinde yaptığı açıklamada, işgalciler tarafından Tavriya Devlet Tarım Teknoloji Üniversitesi Nogay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Konseyi Başkanı Artur Yaroşevskiy’in kaçırıldığını duyurdu. İşgalcilerin, Yaroşevskiy’i sorgulamak üzere evinden aldığını ve ardından evinde arama yaparak değerli eşyalarına el koyduğunu bildirdi. İşgal güçlerinin kaçırdığı öğrencinin nerede olduğu henüz bilinmiyor.

Увезли на допрос и не вернули: оккупанты похитили студента колледжа ТГАТУ  (фото). Новости :section-UKR.NET.

Geçen hafta Energodar’da Rus ordusunun, aralarında Zaporijjya nükleer santralinin 11 çalışanının da bulunduğu yaklaşık 20 sivili kaçırdığı biliniyor. Öte yandan, 9 Haziran 2022 akşamı itibariyle 321 sivil işgalciler tarafından rehin alındı. Bunlardan 200’ü serbest bırakıldı ve 121’i rehin tutulmaya devam ediyor.

Yakalanan Energodar'da bir hafta boyunca Rus ordusu, 11 nükleer santral çalışanı da dahil olmak üzere yaklaşık 20 sivili kaçırdı.