İşgalciler, Ukrayna'nın doğusunda bir günde 32 yerleşim yerine füze attı

Güncel
Manas
05 Haziran 2022, 12:57
Manas
05 Haziran 2022, 12:57

İşgalci Rus birliklerinin, son 24 saatte Ukrayna’nın Lugansk ve Donetsk bölgelerine saldırı düzenlemesi sonucunda 4 sivilin öldüğü ve 13 kişinin de yaralandığı bildirildi. 

Ukrayna Müşterek Kuvvetler Grubu’nun sosyal medya üzerinde 5 Haziran 2022 tarihinde yayımladığı açıklamada, “En az 4 sivil öldü, 13 kişi yaralandı. Özel ekiplerin yaralılar ve ölülerle ilgili bilgiler toplanıyor.” denildi. Ayrıca, son bir gün içinde kurtarma ekiplerinin 544 kişiyi savaş alanlarından tahliye ettiği açıklandı.  

Возможно, это изображение небо

İŞGALCİLER, YERLEŞİM YERLERİNİ HEDEF ALMAYA DEVAM EDİYOR

Ukrayna Müşterek Kuvvetler Grubu’nun son 24 saat içerisinde hazırladığı raporunda, işgalci Rus ordusunun saldırılarına yer verdi. Buna göre, “İşgalciler, Lugansk ve Donetsk bölgelerinde toplam 32 yerleşim yerlerini En az 4 sivil öldü, 13 kişi yaralandı. Yaralılar ve ölülerle ilgili bilgiler belirleniyor. Aynı zamanda, işgalci Rus ordusu tarafından 75 konut binası ve 81 sivil tesisi tahrip edildi.” bilgisi yer aldı.

SİVİLLERİN TAHLİYELERİ DEVAM EDİYOR

Ukrayna ordusuna bağlı Müşterek Kuvvetler Grubu, sivillerin tahliyesi konusunda, “Son bir gün içinde kurtarma ekipleri 544 kişiyi savaş alanlarından tahliye etti. 5 Haziran Pazar günü saat 16:30’da 234/233 Pokrovsk – Dnıpro – Lviv tahliye treni Pokrovsk’taki istasyona gönderilecek.” denildi.

Ayrıca Ukrayna ordusu tarafından, Donetsk bölgesinin Kramatorsk, Bahmut ve Pokrovskiy ilçelerinde 63 patlayıcı madde bulunduğu ve etkisiz hale getirildiği kaydedildi.