İşgalciler, Odesa'ya yine füze attı: Ölü ve yaralılar var

Güncel
Manas
10 Mayıs 2022, 03:44
Manas
10 Mayıs 2022, 03:44

Rus işgal güçleri, Ukrayna’daki yerleşim yerlerini vurmaya devam ediyor. Rus ordusu, 9 Mayıs’ta gece saatlerinde Odesa kentine füze saldırısı düzenledi. Roketlerin birisinin şehirdeki bir AVM’ye düştüğü ve yangın hızla yayıldığı belirtildi. Odesa Askeri İdaresi Sözcüsü Sergiy Bratçuk, “Saldırı sonucu bir kişi öldü, 5 kişi yaralandı.” açıklamasında bulundu.

Rusya, hava saldırıları ile Odesa’nın altyapısını yok etmeye devam ediyor. Odesa Askeri İdaresi Sözcüsü Sergiy Bratçuk 9 Mayıs 2022’de gece saatlerinde Rus ordusunun Odesa kentine füze attığını, atılan füzelerden birinin bir AVM’ye ve ürün deposuna isabet ettiğini bildirdi. Atılan füze sonucu yangın çıktığını belirten Bratçuk, alışveriş merkezindeki yangın yerinde kurtarma ekipleri ve ambulansların çalıştığını kaydetti. Görgü tanıkları şehirde en az dört patlamanın meydana geldiğini bildirdi.

SERGİY BRATÇUK: ODESA BÖLGESİNE TOPLAMDA 7 FÜZE ATILDI

Odesa Askeri İdaresi Sözcüsü Sergiy Bratçuk saldırıyla ilgili, “İşgalci Rus birlikleri gece saatlerinde füze attı. Odesa’ya toplamda 7 füze atıldı. Bunlardan birisi AVM’ye düştü ve yangın çıktı. Saldırı sonucu, maalesef bir vatandaşımız hayatını kaybetti ve 5 kişi de yaralandı.” ifadesini kullandı.