İşgalciler, Kovid-19’a rağmen Akyar’da büyük festival hazırlığında

07 Kasım 2020, 13:33

Kırım’da işgalciler halk sağlığını hiçe saymayı sürdürüyor. Rusya tarafından işgal edilen Akyar’da (Sivastopol) büyük bir gastronomi festivali düzenlenmesi planlanıyor. 

İşgal altındaki Akyar’da 20 Kasım ile 20 Aralık 2020 tarihleri arasında büyük bir gastronomi festivali gerçekleştirilecek. 

Kırım’ın sözde turistik portalında yazılanlara göre, festivale yaklaşık 30 yerel restoran katılacak. Etkinliğe katılan şeflerin işletmelerinin misafirleri için orijinal tadım setleri hazırlayacağı vurgulanan festivalde, yeni tip koronavirüs Kovid-19 tehdidinin hiçe sayıldığı görüldü.   

KOVİD-19 SALGININA RAĞMEN DÜZENLENECEK

Festivalin koronavirüs salgınına rağmen düzenlenmesi planlanıyor. Organizatörlerin, festival katılımcıları için çeşitli aktiviteler de hazırladığı aktarıldı.

MASKE TAKMASI ÖNERİLDİ

Bununla birlikte organizatörler, yarımadadaki koronavirüs durumunu ve tüm önlem tedbirlerini görmezden gelip, etkinliği ziyaret edeceklere sadece maske takmasını önerdi.

76 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bilindiği gibi Akyar’da Kovid-19 görülme sıklığı Kırım ortalamasından daha yüksektir. 6 Kasım 2020 tarihi itibarıyla Akyar’da 84 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. Şehirde Kovid-19’a yakalanan kişilerin toplam sayısı ise 2 bin 883’e ulaştı. 76 kişi koronavirüs nedeniyle vefat etti.

Akyar
Kırım
Sivastopol
Bunlara da bakın: