İşgalciler, Kırım'da Rus askerleri için aktif şekilde konut inşa ediyor

Haberler
E. K.
06 Ekim 2020, 11:22
E. K.
06 Ekim 2020, 11:22

İşgalciler, Kırım’ı aktif olarak Rusya vatandaşlarıyla dolduruyor ve yarımadadaki askeri varlığını sürekli artırıyor. Bunun sonucunda işgal altındaki yarımadada su kıtlığı yaşanıyor. 2014 yılından beri Kırım’ı işgal altında tutan Rusya’nın Savunma Bakanlığı, yarımadada askeri personel için yeni konutların teslim edileceğini duyurdu.

Flot2017 sitesinin 2 Ekim 2020 tarihli haberine göre, Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz Filosunun askerleri için Akyar’da (Sivastopol) dört konut binası teslim edecek.

İŞGALCİLER, YENİ EVLERE KASIM AYINDA YERLEŞECEK

Rusya Savunma Bakanlığı basın departmanından gazetecilere yapılan açıklamada, şu an iç mekan düzenleme, iç kapıların montajı, altyapı çalışmaları ve çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanma aşamasında olduğu belirtildi.

İşgal ordusunun askerlerinin yeni evlere Kasım ayında yerleşeceği duyurulurken, Akyar’da işgalci ordusu için 12 konut binasının daha inşa edileceği belirtildi.

Resmi olmayan verilere göre Rusya, 2014 yılından beri Kırım’da askerleri, sınır görevlileri ve Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) görevlileri için 20 bin daire inşa edildi. Böylelikle Rusya, yarımadanın demografik yapısını değiştirmeye devam ediyor.