İşgalciler, Dinyester Halici üzerindeki köprüyü dördüncü kez bombaladı

Güncel
Manas
10 Mayıs 2022, 19:59
Manas
10 Mayıs 2022, 19:59

İşgalciler, Ukrayna’nın Odesa bölgesindeki Dinyester Halici üzerindeki köprüyü vurdu. Rus işgal güçleri, bununla birlikte dördüncü kez köprüye füze atmış oldu. Dinyester üzerindeki köprü, daha önce 26 Nisan, 27 Nisan ve 2 Mayıs tarihinde vurulmuştu.

Ukrayna Odesa bölge yetkilileri, Dinyester Halici üzerindeki köprünün işgalci Rus güçlerince vurulduğunu açıkladı. Köprüyü füze ile hedef alan işgal güçleri, dördüncü kez bölgeye saldırmış oldu.

Rus ordusu bugün akşam saatlerinde, Odesa bölgesinde bulunan Dinyester Halici üzerinden geçen köprüyü füzeyle vurdu. Rus ordusunun bugüne kadar köprüye düzenlediği saldırıda köprü hasar almıştı ancak birkaç saatlik çalışmaların ardından köprü yine trafiğe açılmıştı.

RUSYA, KIRIM VE TRANSDİNYESTER’E KARADAN KORİDOR AÇMAK İSTİYOR

Rus General Rustam Minnekaev, Rusya’nın Ukrayna’nın güneyini kontrol altına alarak işgal altındaki Kırım’a ve Moldova’da Rusya yanlısı ayrılıkçıların işgalindeki Transdinyester’e karadan bir koridorun açacağını ileri sürdü.

Ukrayna’nın güneybatı sınırında yer alan, işgal altındaki Transdinyester bölgesi Moskova destekli bir hükumet tarafından yönetiliyor. Transdinyester’de Rus birlikleri konuşlanmış durumda.