İşgalciler, Dinyester Halici üzerindeki köprüye beşinci kez seyir füzesi attı!

Güncel
Manas
17 Mayıs 2022, 21:50
Manas
17 Mayıs 2022, 21:50

Rus işgalciler, Ukrayna’nın Odesa bölgesindeki Dinyester Halici üzerindeki köprüyü vurdu. Rus işgal güçler, bununla birlikte beşinci kez köprüye füze atmış oldu.

İşgalci Rus birlikleri, Ukrayna’nın doğu kısmında bulunan altyapılara ve konuk evlerine füze atmaya devam ediyor. “Güney” operasyonel komutanlığı sözcüsü Vladıslav Nazarov 17 Mayıs 2022 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İki haftadan fazla bir süredir çalışmayan Dinyester Halici köprüsü, işgalci Rus güçleri tarafından vuruldu.” dedi.

DİNYESTER HALİCİ, KULLANILAMAYACAK DURUMDA

Sözcü Vladıslav Nazarov, işgalci Rus ordusunun saldırısı ile ilgili, “İki haftadan fazla bir süredir çalışmayan Dinyester Halici köprüsü, işgalci Rus güçleri tarafından iki füzeyle vuruldu. Dinyester Halici köprüsü, neredeyse kullanılamayacak bir durumda ve köprünün hizmete açılması için ciddi bir tamir gerekiyor.” ifadesini kullandı.

RUSYA, KIRIM VE TRANSDİNYESTER’E KARADAN KORİDOR AÇMAK İSTİYOR

Rus General Rustam Minnekaev, Rusya’nın Ukrayna’nın güneyini kontrol altına alarak işgal altındaki Kırım’a ve Moldova’da Rusya yanlısı ayrılıkçıların işgalindeki Transdinyester’e karadan bir koridorun açacağını ileri sürdü. Ukrayna’nın güneybatı sınırında yer alan, işgal altındaki Transdinyester bölgesi Moskova destekli bir hükumet tarafından yönetiliyor. Transdinyester’de Rus birlikleri konuşlanmış durumda.