İşgalci Rusya, kuşatma altındaki Mariupol'e bomba yağdırıyor!

Güncel
Anife Bilal
22 Mart 2022, 18:44
Anife Bilal
22 Mart 2022, 18:44

Rus ordusu, kuşatma altında tuttuğu Mariupol kentine, bugün tesiri yüksek iki bomba attı. Mariupol Belediyesinden yapılan açıklamada, “İşgalciler kenti küle dönüştürmek istiyor” denildi.

İşgalci Rus ordusu, Ukrayna’daki Mariupol kentini acımasızca yok etmeye devam ediyor. İşgalcilerin kente hava saldırısı düzenleyerek iki çok güçlü bomba attığı duyuruldu. Mariupol Belediyesinden yapılan açıklamada, “Düşman alaycı bir şekilde Mariupol’u yok etmeye devam ediyor. Rus uçakları bugün iki güçlü bomba attı. Kent daha fazla yıkıma maruz kaldı. İşgalciler, Mariupol kenti ile ilgilenmediği sadece onu yerle bir etmek ve küle dönüştürmek istediği bir kere daha kanıtladı.” ifadeleri kullandı.

MARİUPOL 23 GÜNDÜR KUŞATMA ALTINDA

Rus ordusu, 500 bin kişilik nüfusa sahip Mariupol kentini günlerdir ablukada tutarak bombalamayı sürdürüyor. Durmadan devam eden saldırılardan dolayı kentte insani felaket yaşanıyor. Mariupol Kent Meclisinden 14 Mart’ta yapılan açıklamada, Rus bombalı saldırıları nedeniyle kente hayatını kaybeden kişi sayısı 2 bin 500’ü aştı. Rus işgal güçleri, Mariupol’de kasıtlı olarak sivil yerleşim yerlerini, insanların yoğun olarak toplandığı noktaları, hastaneleri ve kent altyapısını bombalıyor. Saldırılar hiç durmadan devam ettiği için ölenler doğru düzgün gömülemiyor.