İşgalci Rusya, Kıyiv’in Nıvkı semtine saldırdı

Güncel
qha muhabir
23 Mart 2022, 18:51
qha muhabir
23 Mart 2022, 18:51

İşgalci Rusya, bu sabah Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de bulunan Nıvkı semtine saldırdı. Saldırıda en az 4 kişinin yaralandığı ve ölülerin olduğu bilgisi paylaşıldı.

İşgalci Rusya, Ukrayna’ya saldırılarını sürdürüyor. Rus ordusu bu sabah Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de yer alan Nıvkı semtini hedef aldı. Nıvkı’da yer alan Gradov yerleşim bölgesinde saldırı nedeniyle evler ve alışveriş merkezi zarar gördü. İşgalci Rusya’nın saldırısında birçok evin hasar gördüğü ve yandığı öğrenildi.

UKRAYNA NIVKI’DA EN AZ 4 KİŞİ YARALANDI, ÖLÜLER VAR

Ukrayna basınında yer alan bilgiye göre, saldırıda en az 4 kişinin yaralandığı bilgisi paylaşılırken hayatını kaybedenlerin de olabileceği aktarıldı.

RUSYA UKRAYNA’YA KARŞI SAVAŞ BAŞLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal başlattığını duyurdu. Rus ordusu Ukrayna’daki kritik altyapı tesisleri, havaalanları, sivil yerleşim birimlerini bombalıyor.  Öte yandan Rus ordusunun Ukrayna’daki kayıpları artmaya devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Oleksiy Arestovıç, 21 Mart 2022 tarihine yaptığı açıklamada, Ukrayna’da 26 gün içinde Rusya’ya ait 3 taarruz ordusu ve bir hava ordusunun imha edildiğini bildirmişti.