İşgalci Rusya Donetsk'e füze attı: İki okul ve sivil yerleşimler hasar gördü

Güncel
Manas
24 Temmuz 2022, 14:41
Manas
24 Temmuz 2022, 14:41

Rusya, Ukrayna’da sivillere ve yerleşim yerlerine saldırmaya devam ediyor. İşgalci Rus birlikleri, bu sabah Ukrayna’nın Donetsk kentine saldırı düzenledi.

Ukrayna’nın Donetsk Bölge Askeri Yönetimi Başkanı Pavlo Kırılenko, bugün Telegram üzerinden yaptığı açıklamada, 24 Temmuz 2022 tarihinde Donetsk bölgesinde Rus saldırılarıyla iki okulun hasar gördüğünü duyurdu. Kırılenko açıklamasında, “Bu sabah işgalci Rus ordusunun saldırısı sonucu, Donetsk bölgesine bağlı Kostyantinivs ve Bahmut köylerinde iki okul daha kullanılmaz hale geldi. Yine Novodmitrivs’te bir anaokulu yangından zarar gördü. Aynı zamanda sivil alt yapı ve evler hasar gördü. Olay yerinde ekiplerce ivedi incelemeler yapılıyor.” dedi.

DONETSK’TE TOPLAM 637 SİVİL ÖLDÜRÜLDÜ

Rusya’nın Ukrayna’ya savaş başlattığı 24 Şubat’tan bu yana bölgede yaklaşık 637 sivil işgal güçleri tarafından öldürüldü ve 1.641 kişi yaralandı. Şu anda, Mariupol ve Volnovaha’daki kayıpların tam sayısını belirlemek mümkün değil. Rus işgal birlikleri, topçu, çoklu roketatar ve balistik füzeler kullanarak Ukrayna şehirlerinin, kasabalarının ve köylerinin kritik altyapılarını ve yerleşim alanlarını bombalamaya devam ediyor.