İşgalci Rus askerleri, Ukraynalı çocuğun piyanosuna el bombası koydu!

Güncel
qha muhabir
14 Mayıs 2022, 14:36
qha muhabir
14 Mayıs 2022, 14:36

İşgalci Rus güçlerinin Ukrayna’nın Buça kentinde işlediği savaş suçlarının kanıtları gün yüzüne çıkıyor. İşgalden kurtarılan Buça kentinde yaşayan Ukraynalı aile, evlerine geri döndüğünde işgalcilerin 10 yaşındaki kızının piyanosuna el bombası yerleştirdiğini fark etti.

Ukrayna’nın Buça kentinde işgalci Rus güçlerinin saldırılarından korunmak için evlerini terk etmek zorunda kalan bir aile evlerine geri döndüğünde şok bir olayla karşılaştı. Aile, evlerini harabe bulmalarının ötesinde vicdanları sorgulatacak bir manzaraya da şahit oldu.

İŞGALCİLER PİYANOYA EL BOMBASI YERLEŞTİRMİŞLER!

Aile, 10 yaşındaki kızı Darinka’nın piyanosunun eskisi gibi olmadığını fark etmesi üzerine, enstrümanı inceledi. Bunun üzerine, işgalcilerin evlerine girdiği sırada piyanoya el bombası yerleştirdiğini fark edildi.

İŞGALCİ RUSYA’NIN BUÇA KATLİAMI

Rus ordusu, 1 Nisan’da Ukrayna’nın Buça kentinden geri çekilirken 410 sivili katletti. Söz konusu katliamın görüntülerinin ortaya çıkmasıyla birçok Avrupa ülkesi, Rusya Devlet Başkanı Putin ve buna sebep olan yetkililere karşı yaptırımlarını artırmıştı. Bugün işgalcilerin savaş suçları gün yüzüne çıkıyor. Birçok ülke Rusya’nın Uluslararası Ceza Hukukuna göre yargılanması bekliyor.

Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliği'nden Buça katliamı açıklaması