İşgalci Ermenistan'a bir darbe daha: Sözde savunma bakanı ağır yaralı!

Güncel
Ozan Barış Erim
27 Ekim 2020, 17:45
Ozan Barış Erim
27 Ekim 2020, 17:45

Azerbaycan ordusunun, topraklarını Ermenistan işgalinden kurtarmak için başlattığı operasyonlar tüm hızıyla devam ederken, Ermenistan ağır kayıplar vermeye devam ediyor. Son olarak Ermenistan Başbakanı Paşinyan’ın Azerbaycan’ı durdurması için görevlendirdiği Dağlık Karabağ’ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan vuruldu. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ’ın silahlı güçlerinin başında bulunan Celal Harutyunyan’un vurulduğu o anları paylaştı.

İşgalci Ermenistan, cephe hattında Azerbaycan ordusuna karşı ağır kayıplar vermeye devam ediyor. Dağlık Karabağ’ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan’ın bugün çıkan çatışmalarda ağır yaralandığı öğrenildi.

AZERBAYCAN VURULMA ANINI PAYLAŞTI

Öte yandan Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ’ın silahlı güçlerinin başında bulunan Celal Harutyunyan’un yaralandığı o anları paylaştı. Görüntüde Azerbaycan ordusunun envanterinde bulunan Türk SİHA’ların Harutyunyan’ın konvoyunu yerle bir ettiği anlar yer aldı.

GÖREVİNE SON VERİLDİ

Sözde Dağlık Karabağ’ın lideri Araik Harutyunyan’ın, savunma bakanının ağır yaralanması üzerine çıkardığı bir kararla, görevine son verdiği bildirildi. Harutyunyan, “Celal Harutyunyan’ın askeri cephede yaralanması nedeniyle şu an görev değişikli zorunlu oldu. Şu anda daha fazla yoruma gerek yok” diye konuştu.

HARUTYUNYAN YERİNE ARZUMANYAN ATANDI

Azerbaycan ordusunun saldırısında yaralanan Celal Harutyunyan’ın yerine Mikael Arzumanyan atandı.