İşgal altındaki Kırım’ın idari sınırlarında anonim anketleme uygulaması

Güncel
Feride Useinova
20 Haziran 2019, 17:57
Feride Useinova
20 Haziran 2019, 17:57

Ukrayna İşgal Edilen Bölgelerden ve İç Mültecilerden Sorumlu Bakanlığı, işgal altındaki Kırım’ın idari sınırında anonim anketleme başlatıyor.

“KIRIM’IN ÇAPLINKA, KALANÇAK VE GENİÇESK İDARİ SINIR NOKTALARINDA YAPILACAK”

Ukrinform Haber Ajansına açıklama yapan Ukrayna İşgal Edilen Bölgelerden ve İç Mültecilerden Sorumlu Bakan Yusuf Kurkçi, “Yakın zamanda Ukrayna İşgal Edilen Bölgelerden ve İç Mültecilerden Sorumlu Bakanlığı geçici olarak işgal edilen topraklarda yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını izleme işlemlerine başlayacak. Anonim anketleme işgal altındaki Kırım’ın Çaplınka, Kalançak ve Geniçesk idari sınır noktalarında yapılacak” ifadelerini kullandı.

İŞGAL ALTINDAKİ KIRIM’DA YAŞAYANLARIN SORUNLARI TESPİT EDİLECEK

Kurkçi, geçen sene yapılan izlemelere göre geçici olarak işgal altında bulunan bölgelerde yaşayanlar Ukrayna’ya belge alımı ve diğer idari hizmetler için, tıbbi yardım için geldiğini kaydetti. Ayrıca, insanların çocuklarının eğitimi ile ilgili seyahatler de gerçekleştirdiğini bildirdi.

Yusuf Kurkçi, “Anonim anketleme geçici işgal altında bulunan Kırım’da yaşayan vatandaşlarımızın ne tür sorunlarla karşılaştıklarını tespit etmemize ve daha sonra incelememize izin verecek” ifadelerini kullandı.