İşgal altındaki Kırım'dan Moskova'ya yasa dışı sefer yapan uçakta sarhoş yolcu terörü!

Güncel
Anife Bilal
30 Ocak 2020, 20:30
Anife Bilal
30 Ocak 2020, 20:30

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’dan Moskova’ya yasa dışı sefer düzenleyen uçakta sarhoş bir kadın yolcu terör estirdi.

Rus basınına yansıyan haberlere göre, uçağın Moskova’ya inişi sırasında sarhoş bir kadın ayağa kalkarak; bomba taşıdığını ileri sürdü ve uçağı patlatmakla tehdit etti. Olayın ardından, uçağa güvenli görevlileri gelerek sarhoş yolcuyu gözaltına aldığı öğrenildi.

Uçakta 195 yolcunun bulunduğu belirtilirken; iddianın asılsız olduğu ve uçakta herhangi bir patlayıcı malzemeye rastlanmadığı kaydedildi.

KIRIM’A UÇUŞLAR YASAKLANMIŞTI

Hatırlanacağı üzere 2014 Nisan ayının başında Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü (EUROCONTROL) Kırım’a uçuşları yasakladığını duyurdu. ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü), yayınladığı resmi bildirisinde, Akmescit havaalanının havacılık yönetim hakkının Ukrayna’ya ait olduğunu belirtmiş ve Rusya tarafından Ukrayna’ya ait havacılık alanına müdahalenin devam etmesi durumunda Rusya’nın havacılığı ve havayolu şirketleri için çok ciddi sonuçların ortaya çıkacağını açıklamıştı.