İşgal altındaki Kırım'da, Fahri Mustafayev'in katledilmesiyle ilgili şüpheli şahıs tutuklandı

12 Temmuz 2019, 19:53

İşgal altındaki Kırım’ın Bahçesaray kentinde dün cesedine ulaşılan 38 yaşındaki Kırım Tatarı Fahri Mustafayev’in öldürülmesiyle ilgili şüpheli şahıs tutuklandı.

İşgalci polislerin iddiasına göre, zanlı 37 yaşındaki bir Bahçesaray sakini. Zanlı ilk ifadesinde, Fahri Mustafayev ile yaşadığı çatışma borç meselesi yüzünden gerçekleşti. Konuyla ilgili, işgalci polisler, Kırım Tatarı Mustafayev’in ölüm sebebinin kurşun yarası olduğunu aktarıyor.

Katil zanlısı, Mustafayev’e ateş açtıktan sonra bir çukurda saklayıp üzerini taşlarla kapattığını ve daha sonra bir arkadaşından Mustafayev’in arabasını başka bir şehre götürmesini istediğini söyledi.

KIRIM TATARI MUSTAFAYEV’İN ÖLDÜRÜLMESİ OLAYINDA 3 KİŞİ YER ALDI

Fahri Mustafayev’in yakınları, bir sene önce aralarında yaşanan husumeti çözmek için arabulucuya para verdi. Ancak bir sene geçmesine rağmen sorun çözülmedi. Arabulucu ise, parayı iade etmek istemedi. Bunun üzerine, son görüşmede zanlının bu cinayeti işlediği öğrenildi. Olayla ilgili kaynakların aktardığına göre, cinayette üç kişi yer aldı.

Fahri Mustafayev’in katledilmesiyle ilgili olayda, işgalci makamlar tarafından cinayet suçlarını düzenleyen Rusya Federasyonu Ceza Kanununun 105. Maddesinin 1. fıkrası uyarınca dava açıldı. Söz konusu madde, sanıklara 15 yıl hapis cezasını öngörüyor.


Fahri Mustafayev
İşgal Altındaki Kırım