İşgal altındaki Kırım'da dinlenme tesisleri işgalci Rus askerleriyle dolup taşıyor

Güvenlik
Manas
01 Nisan 2022, 17:55
Manas
01 Nisan 2022, 17:55

İşgalci Rus ordusu, Ukrayna’ya karşı savaşta ciddi kayıplar yaşıyor. Ölen Rus işgalcilerin cesetleri, işgal altındaki Kırım’a kamyonlarla taşınıyor. Ukrayna Parlamentosu’nun (Verhovna Rada) eski milletvekili Andriy Sençenko, “İşgalci Rus ordusu, askerlerini üstünkörü bir tedavi sonrası cepheye geri göndermeye çalışıyor.” dedi.

İşgal altındaki yarımadadaki dinlenme tesislerinin çoğu, hafif ve orta derecede yaralanan işgalci Rus askerleriyle dolup taşıyor. Yaralı askerler için son kullanma tarihi geçmiş ürünler tahsis ediliyor. Ukrayna Parlamentosu (Verhovna Rada) eski milletvekili Andriy Sançenko (Sanchenko), sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ukrayna ordusunun yaraladığı işgalci Rus askerlerinin, işgal altındaki topraklarda yer alan dinlenme tesislerine getirildiğini ve üstünkörü bir tedavi sonrası tekrar çatışmaya gönderildiğini dile getirdi.

Ukraynalı doktorlardan insanlık dersi! Yaralı Rus askerlerini tedavi  ettiler - mirayhaber.com

ESKİ MİLLETVEKİLİ SANÇENKO: KIRIM’DA DİNLENME TESİSLERİ YARALI ASKERLERLE TAŞIYOR

Eski milletvekili Sançenko, “İşgal altındaki Kırım’da neredeyse tüm dinlenme tesisleri, hafif ve orta dereceli yaralı işgalci Rus askerlerle taşıyor. İşgalci komutanlar, askerlerini asgari tedaviden sonra cepheye geri döndürmeye çalışıyor.” ifadesine yer verdi.

Ayrıca Sençenko, Akmescit’te (Simferopol) anne ve babalarının mezarını ziyarete gelen yerlilerin tesadüfen bir KAMAZ konvoyunun Rus askerlerinin cesetlerini taşıdıklarına tanık olduklarını da dile getirdi.