İşgal altındaki Kırım'da cami ve kiliselerdeki bağışları çalan iki Rus hırsız yakalandı

Güncel
Manas
22 Haziran 2022, 23:01
Manas
22 Haziran 2022, 23:01

İşgal altındaki Kırım’da, bir Rus vatandaşının, cami ve kiliselerdeki bağış kutusunu çaldığı için gözaltına alındığı bildirildi. İşgalci yönetimden yapılan açıklamada, “23 yaşındaki Rus vatandaşı ve 28 yaşındaki Akmescit (Simferopol) sakini gözaltına alındı. Hırsızlar binalara gece girerek hırsızlık yaptı. Soyguncular çalınan miktarı tam olarak söyleyemediler” diye belirtti.

İşgal altındaki Kırım’da, Mart ayından bu yana işgalci polis güçleri, Bahçesaray bölgesindeki cami ve kiliselerdeki bağış kutularından para çalındığına dair ihbar alıyordu. İşgal altındaki Kırım’da bugün yapılan açıklamada, polisin bağış kutularından para çalan iki Rus vatandaşını gözaltına aldığı duyuruldu.

“ZANLILAR 5 YILA KADAR HAPİS CEZASI İLE YARGILANIYOR”

İşgalci yönetim, işgal altındaki Kırım’daki cami ve kiliselere girerek bağış paralarını çalan hırsızlar hakkında, “23 yaşındaki Rus vatandaşı ve 28 yaşındaki Akmescit (Simferopol) sakini gözaltına alındı. Hırsızlar gece binaya girdi. Soyguncular çalınan miktarı tam olarak söyleyemediler. Zanlılar 5 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyor.” ifadesini kullandı.

Daha önce,16 Haziran 2022 tarihinde, Akmescit (Simferopol) semtinde iki kişinin bir camideki bağış kutusundan para çaldığı öğrenildiğini ve olayın Sofiyıvka köyünde meydana geldiği aktarılmıştı.