İşgal altındaki Kırım'da, Taygan safari parkında bulunan kaplan küçük çocuğa saldırdı

Güncel
Ozan Barış Erim
28 Eylül 2021, 16:54
Ozan Barış Erim
28 Eylül 2021, 16:54

İşgal edilen Kırım’daki Taygan safari parkında bulunan bir kaplan küçük çocuğa saldırdı. Saldırının ardından hastaneye kaldırılan çocuğun parmakları kesilmek zorunda kaldı.

Kırım Soruşturma Komitesinin aktardığı bilgiye göre olay 26 Eylül akşamı 22 yaşındaki Krasnodarlı bir Rus kadın, bir yaşındaki bebeğiyle aslan parkında gezerken güvenlik kurallarını ihmal etti. Hayvanlara yakından bakmak isteyen kadın koruyucu çitin arkasına geçtiği sırada bebeğe saldıran kaplan, parmaklarını ısırdı. Olayın ardından derhal hastaneye kaldırılan çocuğun parmakları kesilmek zorunda kaldı.

Kırım Savcılığı, halka hizmet kapsamında tehlikeli mekanlarda ve yırtıcı hayvanlar ziyaret edildiği sırasında, güvenlik kurallarının ihmal edilmemesi konusunda bir ikazda bulundu.

DAHA ÖNCE DE YAŞANDI

Şubat 2020 yılında Belogorsk Bölge Mahkemesi tarafından “Taygan” safari parkının ve Yalta’daki “Skazka” hayvanat bahçesinin sahibi Oleg Zubkov’u tutuklanmıştı. Safari parkında kaldığı sırada bir aslan tarafından ısırılan turist Olga Solomina davasında Zubkov iki ay hapse çarptırılmıştı.