İşgal altındaki Kırım’da bir okulda silah müzesi açıldı!

Güncel
Feride Useinova
11 Nisan 2019, 15:30
Feride Useinova
11 Nisan 2019, 15:30

İşgal altındaki Kırım’da bir okulda silah müzesi açıldığı öğrenildi. Rus işgali altındaki Kırım’ın Akmescit şehrindeki 26 No’lu okulda Mihail Kalaşnikov adına silah müzesi açıldı.

İŞGALCİLER MİLİTARİZMİ OKULLARA İNDİRDİ!

Rus medyasında paylaşılan bilgilere göre, müzede öğrenciler için “Kalaşnikov” silah fabrikasında üretilen silahların birçok örneği ile farklı model küçük silah maketleri sergilendi.

Ayrıca, okulda Mihail Kalaşnikov’un çocukluk, gençlik ve savaş yılları ile ilgili bir sergi de sunuldu.

İŞGALCİLERDEN KIRIMLI ÇOCUKLAR İÇİN ASKERİ EĞİTİM KAMPLARI!

İşgalden bu yana pek çok defa benzer girişim hayata geçirilerek, Kırım’daki çocuklara “sözde ahlakı ve vatanseverliği” geliştirmek kılıfı altında militarist çocuklar yetiştirilmeye çalışılıyor.

Kırım’ın Rusya tarafından işgal edilmesinden sonra Rusya’nın genelinde de olduğu gibi yarımadada çocuklara askeri eğitim verilmesine odaklanılıyor. Bu bağlamda, yarımadada askeri kamplar kuruluyor, çocuklar için askerlik konulu etkinlikler düzenleniyor.

İşgalciler daha 3 Şubat 2019’da Rus işgali altındaki Kırım’ın Akyar (Sivastopol) şehrinde Rus askerlerin, okul öğrencilerine silah kullanmayı öğreteceği “Genç Ordu Evi” açılışını yapmıştı. Burada Rus askerleri, çocuklara silahları nasıl kullanması gerektiğini öğretiyordu.

PARUBİY: RUSYA KIRIM’DAKİ ÇOCUKLARI UKRAYNA’YA KARŞI SAVAŞA HAZIRLIYOR

Ukrayna Parlamentosu Başkanı Andriy Parubiy de 8 Nisan 2019’da bu konuya değinerek, Rusya’nın işgal ettiği Kırım’daki eğitim sistemini Ukrayna’ya karşı silah olarak kullandığını ifade etmişti.

Katar’da düzenlenen Parlamentolararası Birliği’nin 140. Genel Kurulunda konuşan Parubiy, “Yasa dışı işgal edilen topraklarda, Ukrayna vatandaşı çocukların zorla beynini yıkayarak onları Rus emperyalizm fikrinin destekçilerine dönüştürüyor. Rusya, uluslararası insani hukuku ihlal ederek Kırım’da yaşayan Ukrayna vatandaşlarını Rus ordusu tarafında Ukrayna’ya karşı savaşmaya hazırlıyor. Ukraynalılar Ukraynalıları öldürmeli; bu Putin’in planı.”  değerlendirmesinde bulunmuştu.