İşgal altındaki Kırım’da 3 yaşındaki çocuk koronavirüse yakalandı

14 Temmuz 2020, 18:13

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da son bir gün içinde 12 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. İşgalci yönetim, koronavirüse yakalanan kişiler arasında 3 yaşında bir çocuğun da yer aldığını kaydetti. Daha önce çocuğun anne ve babasında da koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiği bildirildi.

SALGININ BAŞINDAN BU YANA KORONAVİRÜSTEN 36 KİŞİ ÖLDÜ

İşgalci yönetimin verilerine göre, salgının başından bu yana Kırım’da toplamda 1171 koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edildi. Ayrıca 5’i Akyar’da olmak üzere 17 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

SALGINA DAİR GERÇEK VERİLER GİZLENİYOR

Öte yandan, insan hakları savunucuları, Kırım’da işgalcilerin açıkladığı koronavirüs vaka sayısının gerçeği yansıtmadığını, gerçek vaka sayısının, resmi verilerin çok üzerinde olduğunu ifade ediyor.

NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLADI

İşgal altındaki Kırım’da 1 Haziran 2020 itibariyle kafe ve restoranlar açık alanlarda hizmet vermeye başladı. Hamam, spor salonları ve insanların toplu bulunduğu diğer yerler hala kapalı kalmaya devam ediyor. 15 Haziran 2020’den itibaren yarımadadaki dinlenme tesisleri de faaliyete başladı. Ayrıca 15 Haziran’dan itibaren Rusya’dan gelenler zorunlu karantinaya alınmıyor.


Kırım
KORONAVİRÜS
Bunlara da bakın: